Uncategorized

Budget

Just figured out that I spend an average of $100-200 on groceries per month. That’s $3.33 to $6.66 a day. Plus, I also eat out sometimes.

Wondering how? Well, for one, I order 3 boxes of oatmeal for $8 (on sale at Walmart). That makes for 8 days of breakfasts for $1 a day. And for lunch/dinner I usually have Pogo sticks or Pizza pockets, etc. Pogo sticks are 20 for $12.97 and Pizza pockets are 12 for $11.67. So, you can see how cheap that is…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s